مقایسه

چه مواردی را در خرید لوستر باید مورد توجه قرار دهیم؟

1-ابعاد فضایی که می خواهید لوسترتان را نصب کنید:

به طور مثال اگر سقفتان کوتاه است نباید از لوستر های آویز استفاده کنید زیرا سقف شما را کوتاه تر از اندازه واقعی نشان می دهد و بهتر است از لوستر های سقفی استفاده کنید، ولی اگر سقف شما بلند است بهتر آن است که از لوستر هایی استفاده کنید که ارتفاع بیشتری دارند تا لوستر شما جلب توجه نموده و در فضای شما گم نشود .

اگر فضای شما از نظر وسعت کوچک است بهتر است لوستری را انتخاب کنید که از تعداد لامپ کمتری برخوردار باشد،در غیر این صورت مجبور خواهید شد که تعدادی از لامپ های آن را خاموش کنید که تاثیر منفی بر جلوه و زیبایی لوستر شما خواهد گذاشت.

2-در چه قسمتی از ساختمان می خواهید لوسترتان را نصب کنید:

اگر لوستر را برای سالن و پذیرایی خود می خواهید طیف وسیعی از محصولات را می توانید انتخاب نمایید.(لوستر های ال ای دی،کریستالی،شاخه ای و...) 

اگر برای اتاق خواب نیاز به لوستر دارید می باید این نکته را مد نظر قرار دهید که معمولا اتاق خواب نیاز به نور زیاد ندارد و بیشتر از لوسترهای کوچکتر و با نور کم که نور را به سمت بالا هدایت می کنند و یا لوستر هایی که دارای حباب مات هستند ، تهیه نموده و در کنار آن از آباژور و دیوارکوب استفاده می شود، تا در صورت نیاز نقش مکمل نور را ایفا نمایند. 

برای آشپزخانه بهتر است از لوستر های حباب خور استفاده نمایید تا نور به صورت یکسان به کل فضای شما پخش شود ، برای این منظور بیشتر از آویزهای سه شاخه و یا محصولات چوب و فلز استفاده می شود به این دلیل که سرپیچ لامپ مورد استفاده دراین محصولات بزرگ بوده و قابلیت نصب لامپ های بزرگ با توان نور دهی بالا را دارند و فضای آشپزخانه شما را به طور کامل روشن می نمایند. 

برای منازل دوبلکس لوستر های ریسه ای و یا لوستر های شاخه ای چند طبقه توصیه می گردد. 

برای راهرو ها و وردی ها به دلیل ارتفاع کم سقف معمولا از لوستر های سقفی با تعداد لامپ کم استفاده می شود،زیرا معمولا وسعت این فضاها کوچک هستند. 

اگر برای بالای میز نهارخوری در پی لوستری مناسب هستید می توانید از لوستر هایی با ارتفاع زیاد همانند لوستر های ریسه ای و یا لوستر های آویز سه شعله استفاده نمایید حتی اگر ارتفاع سقف شما کوتاه است .

3-برای خرید حتما به نحوه چیدمان و رنگ لوازم منزل دقت نمایید:

اگر در چیدمان منزل شما از المان های مدرن استفاده شده سعی کنید از لوستر های ال ای دی و یا لوستر های مدرن استفاده نمایید،البته برای این منظور می توانید از لوستر های شاخه ای جدید نیز استفاده نماید. 
حال اگر منزل خود را به شکل سنتی مزین نموده اید از خرید لوستر های چوبی و فلزی دوری کنید. پیشنهاد می شود از لوسترهای کریستالی و بلوراستفاده نمایید تا هارمونی منزل شما دچار مشکل نشود. 
اگر فضای شما زوایای زیادی دارد یا اشبابی که در آن استفاده شده پر از زاویه است، بهتر است از یک لوستر گرد و بدون زاویه برای تلطیف این فضا استفاده کنید .
درصورتی که سقف اتاق نشیمن شما گچ بری و تزئینات دارد بهترین گزینه برای انتخاب لوستر، یک لوستر ساده و بدون شلوغی است زیرا انتخاب یک لوستر شلوغ در کنار تزئینات سقف باعث شلوغ به نظر رسیدن سقف اتاق می شود .

رنگ لوستر خود را به نحوی انتخاب نمایید که ترجیحا با انواع و اقسام چیدمان ها مطابقت داشته باشد،زیرا ممکن است لوستر را چندین سال مورد استفاده قرار دهید.رنگ لامپ هایی را نیز که برای لوستر خود انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارند،سعی کنید از ترکیب لامپ های آفتابی و مهتابی استفاده کنید تا نور محیط چشمتان را اذیت نکند.و رنگ لوازم منزل شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

4-مقدار نور مورد نیاز شما چقدر است:

با توجه به افزایش بهای برق مصرفی،در دکوراسیون های جدید سعی می شود از نورهای مخفی و چراغ های ال ای دی سقفی که از مصرف انرژی پایین تری برخوردارند، به عنوان منبع اصلی نور استفاده شود و لوستر فقط جنبه زیبایی داشته و معمولا به هنگام مراسم و مهمانی ها از آن استفاده شود.لوستر های جدید و مدرن نیز به همین سمت و سو پیش می روند و سعی می شود که در این لوسترها کمترین نور و مصرف انرژی مورد توجه قرار گیرد. 

حال اگر تنها منبع نور شما لوستر است، باید دقت عمل بیشتری به خرج داده و محصولی را انتخاب نمایید که نور شما را به طور کامل تامین نماید و در عین حال از نظر ابعاد با دکوراسیون شما هماهنگ باشد، زیرا اگر لوستر شما برای فضای منزل شما بزرگ باشد، تعادل محل شما را به هم خواهد زد و اگر کوچک باشد در فضای شما کمرنگ دیده می شود.پس اگر فضای کوچکی دارید و نیاز به نور زیاد از لوستری استفاده کنید که از ابعاد کوچکتر و تعداد لامپ بیشتری بهره ببرد و نه یک لوستر بزرگتر.

5-جنس سقف شما چیست:

اگر سقف منزل شما کاذب است (رابیتس،کناف و...) و تمایل به خرید لوستر های ال ای دی و ریسه ای و سقفی دارید و گمان می کنید سقف شما تحمل وزن این لوستر ها را ندارد( که در واقع اگر از ابزار نامناسب استفاده شود همین طور هم هست) می توانید از پیچ هایی که مخصوص این سقف ها طراحی شده اند استفاده نمایید و با خیال راحت محصول مورد علاقه خود را تهیه نمایید. 
برای نصب لوستر های شاخه ای سنگین همانند لوستر های ریختگی روی این سقف ها اگر از قبل زنجیر تعبیه شده باشد که به راحتی می توان از آن استفاده نمود، در غیر اینصورت حتما می بایست فرآیند نصب زنجیر مناسب انجام شود.ولی برای نصب لوسترهای سبکتر مانند لوسترهای طرح برنزی و یا لوسترهای چوب و فلز در صورت نبود زنجیر نیز می توان از قلاب های مخصوص استفاده کرد(اطلاعات بیشتر در صفحه راهنمای نصب). 
اگر سقف شما غیر کاذب باشد برای انواع و اقسام لوستر و تحت هر شرایطی قابلیت نصب امکان پذیر است.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم